Posted by admin on January - 11 - 2018 | Comments Off

Aktualnie kondycja UE

Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie dużo zamożnych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE to wielka potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to doskonały pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, a w szczególności wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednak ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Podobne wpisy:

Comments are closed.